facebook    twitter
south seneca schools - click for home
where futures are created
Falcon Four Award Winners

Fall 2017 Falcon Four Award Winners Announced
 
A “Falcon Four” award recognizes the contributions of students who help create a positive learning environment in their school community by exhibiting and promoting responsibility, kindness, respect and safety.
 
UPK recipients: Olivia Acker, Joshua Borst, Sophia Parker, Jackson Jennings, Ana Carpenter, Lincoln Church, Ethan Wetmore, Marni Millerd
 
Kindergarten recipients: Hayden Benjamin, Peyton Babineaux, Addison Robenolt, Zoey Rappleye, Reyne Sneckenburg, Danielle Nelson, Ethan Aman, David Jensen, Cata Beeching-Nye, Claire Parry, Easton Porter, Judah Porter, Kelsey Hale-Schrader, Thomas Wellin, Olivia Want, Darby Stannard, Brody David, Hunter Jones, Analeigh Mead, Addyson Prentice, Johnny Rundell, Aubrey Swanson, Daniel Tostanoski, Lincoln Vonderchek
 
First Grade recipients: Leigha McGuire, Nadja Paparone, Silas Buisch, Alice Huang, Chloe Cooper, Ronan Kenyon, Jasmine Mandigo, Darius Church, Julia Albro, Emery Erickson, Grace Kline, Kloe Rappleye, Izak Albrecht, Kennedy Basher, Bailey Crawford, Reese Holmberg, Sophia Jennings, Tea Piccolo, Bella Smith, Isabella Travis, Makaila McLaughlin, Emily Williamson, Angel Furman, John Holford, Olivia Malanik, Serenity Mead, Auburn Mitchell, Erin Potts, Jayden Rosa, Julian Traverse
 
Second Grade recipients: Marlena Butler, Corbin Clark, Madilyn Covert, Zackary Hooker, Quinn Kempf, Addison Kiser, Logan McIlroy, Connor Northrup, Madison Oliver, Kelsi Stannard, Jacob Williamson, Barrett David, Aidyn Schott, Madison Ahouse, Caydence Griswold, Kendra Kopsa, Chloe Butler, Ryan Travers, Antonio Pascual-Pascual, Lillian Courtwright, Brooke Jennings, Alannah Jones, Kyan Miller, Rylee Parker, Victoria Scott, David Taylor
 
Third Grade recipients: Natalie Buisch, Zack Dawson, Jocalyn Dzikiewicz, Ethan King, Tristan Knapp, Bryce Martin, Hope Mitchell, Brooklyn Ovenshire, Selena Pascual-Pascual, Alexandra Travis, Shelby Albrecht, Kayleigh Banfield, Charlie Grace, Brant Hill, Natalie Holcomb, Qiming Huang, Ta Koda Lurcock, Cayla Mandigo, Natalie Orman, Kees Stapel, Zackary Tingue, Autumn Vonderchek, Grace Benjamin, Sophia McLaughlin, Mariah Miller, Lorelai Robenolt, Nixon Powell, Brayden Schrader, Morgan Smith, Ellie Updike, Aiden Weaver
 
Fourth Grade recipients: Benjamin Sharp, Molly Stirlen, Ella Wellin, Avery Cupp, Joel Miller, Richard Archer, Diego Aguilera, Logan Brewer, Paul Buisch, Joel Miller, Chelsea Neville, James Parry, Ava Singer, Brooke Butler, Arminda Manns, Gerret Mitchell, Hunter Scott, Emma Welser, Carissa Quagliata
 
Fifth Grade recipients: Autumn Jay, Aven Bower, Connor Briggs, Duncan Stirlen, Jackson Hazlak, James Cornish, Logan Miles, Rebecca Travis, Sylvia Brock, Vyvynn Powell, Chase Arden, Alyssa Covert, Ruth Dendis, Samuel Dufour, Rylan Erickson, Karah Hill, Laurie Tuttle, Amelia Wig, Jacob Borst, Molly Doane, Brenna Hungerford, Morgan Knapp, Chloe Scott, Jaden Ungleich, Gregory Updike, Joseph Weatherby
 
footer logo
Mr. Stephen Parker Zielinski, Superintendent

7263 Main Street
Ovid, NY 14521
Phone: (607) 869-9636
Fax: (607) 869-2529
www.southseneca.org